847-298-2200

Drodzy czytelnicy!

W jednym z pierwszych artykułów przygotowanych dla was wyjaśniałem, w jaki sposób należy szukać dobrego lekarza. I chociaż mówiłem wtedy o leczeniu żył, zasady, które podawałem, dotyczą każdego problemy zdrowotnego.

Zawsze zadziwia mnie fakt, jak szybko płynie czas. Nie zdążysz się obejrzeć – a już mamy marzec. I wiecie co, wydaje mi się, że mój ulubiony temat, czyli opowiadanie o przypadkach pacjentów, nigdy się nie wyczerpie, ponieważ praktycznie codziennie przychodzą do nas nowe osoby ze swoją szczególną i nierzadko pouczającą historią. Ilu ludzi – tyle różnych przypadków choroby. Często też zauważam, ile błędów w leczeniu już popełnili, zanim trafili do mnie. Dlatego właśnie opowiadam wam tu te historie, żebyście umieli unikać takich pomyłek. Wiele historii jest, niestety, smutnych, ale na szczęście są też wesołe przypadki, które wspaniale poprawiają mi nastrój w pracy na cały dzień. Zacznijmy więc od pewnej komicznej opowieści.

Wiecie Państwo, po ostatnich artykułach w gazecie, gdzie dzieliłem się rzeczywistymi przypadkami swoich pacjentów, przyszło do nas bardzo dużo nowych osób. Wiele z nich mówiło, że właśnie kiedy czyta się prawdziwe przykłady prawdziwych pacjentów, to o wiele lepiej zauważyć i u siebie samego objawy, na które wcześniej jakoś nie zwracało się uwagi. O wiele prościej jest też zrozumieć pewne medyczne aspekty choroby żył i porównać je ze swoimi dolegliwościami, a co najważniejsze, dzięki temu można przekonać się, czy trzeba już pokazać się lekarzowi, wręcz biec na badanie. Dlatego myślę, że skoro informacja, którą chcę wam, drodzy czytelnicy, przekazać, jest lepiej przyswajana w takiej formie, przyjmijmy zatem za zasadę omawianie przykładów prawdziwych pacjentów w artykułach. I dziś będziemy to kontynuować. Tym bardziej, że w ciągu każdych dwóch tygodni pojawia się u nas wystarczająco dużo ciekawych i obrazowych przypadków, którymi warto jest się z wami podzielić. I tak, jak zeszłym razem, każdy mój przykład będzie miał swój tytuł, który krótko objaśni istotę problemu.

Nie spodziewałem się tak dużego zainteresowania, jakie wywołał poprzedni artykuł, w którym mówiłem o przypadkach klinicznych w mojej praktyce lekarskiej. Ludzie dzwonili lub przychodzili mówiąc, że bardzo ich to zaciekawiło i prosili, żebym następnym razem jeszcze trochę poopowiadał o swoich pacjentach. Dlatego dziś będę kontynuował opis przypadków, które sam obserwuję i którymi chcę się podzielić. Ja bardzo lubię swoją pracę i swoich pacjentów też – i za każdym razem kiedy szykuję się do wystąpienia w radiu lub przygotowuję artykuł do gazety wystarczy, że przypomnę sobie dwa ostatnie tygodnie z mojej pracy i już mam o czym mówić. To, o czym opowiadam, dzieje się w mojej klinice każdego dnia i wszystkie te żywe przykłady odzwierciedlają różnorodność symptomów, rozmaite warianty przebiegu choroby, a także najmniej oczekiwane rezultaty badania czy też komplikacje. Każdy przykład – to unikalny przypadek człowieka, ponieważ choroba żylaków u każdego pacjenta przebiega różnie i na swój indywidualny sposób. Możliwe więc, że w tych przykładach zauważycie też swoje objawy lub objawy kogoś z waszych bliskich.

Wielu naszych pacjentów, którzy przychodzą po wysłuchaniu moich wystąpień w radiu, mówi, że szczególnie podoba im się, kiedy opowiadam prawdziwe przykłady ze swojej praktyki lekarskiej, ponieważ są one bardziej obrazowe i zrozumiałe. Dlatego postanowiłem, że dziś przedstawię najbardziej znamienne historie swoich pacjentów i omówię podstawowe założenia niewydolności żylnej nóg. Lubię wyjaśniać ludziom niezrozumiałe diagnozy i terminy medyczne, zależy mi, żeby pacjent czuł się komfortowo i rozumiał, jaki ma problem i jakie są jego rozwiązania, najważniejsze zaś – skąd się to wzięło i co z tym robić. A co może być leszcze od żywego przykładu? W klinice mogę jeszcze pokazać pacjentowi zdjęcia z przypadkami podobnymi do jego sytuacji i jaki osiągnęliśmy efekt, ale kiedy występuję w radiu, niestety nie mam już takiej możliwości. Dlatego zacznijmy.

Strona 1 z 3

LECZENIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE I PROFESJONALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO PACJENTA TO WYJĄTKOWE CECHY IMED MRI, DO KTÓRYCH WSZYSCY U NAS PRZYWYKLI

healthcareJakość i rezultaty – to nie tylko słowa w IMED MRI & VEIN Clinic. Szanujcie swój czas i ufajcie doświadczeniu, a nie pustym obietnicom. My zapewniamy drobiazgowe podejście do zdrowia waszych żył. Stosujemy najnowocześniejsze technologie i z uwagą odnosimy się do każdego pacjenta.

 

Więcej...

 

Contact Us

map395 E Dundee Rd Ste 150, Wheeling, IL, 60090

map7804 W College Dr #3N, Palos Heights, IL, 60463

map(847)298-2200